Lelukarbi eesmärgid

VÕIMALDADA MURETUMAT TARBIMIST

Ringmajanduslik lähenemine säästab nii loodust kui ka lapsevanemate närve.

VÕIMALDADA INFOPÕHIST TARBIMIST

Kogume andmeid, et paremini ennustada, millised mänguasjad millistele lastele sobivad ja meeldivad.

LUUA ASJALIKKU EESTIKEELSET SISU

Loome sisukaid blogipostitusi, videoid ja muud, mis aitab lapsevanematel otsustada, milliseid mänguasju rentida või osta.

sassis tuba

Pole mõtet kõiki mänguasju päriseks koju osta. See segadus, mis aeg-ajalt tekib on kõigile väsitav! 

Kuidas Lelukarbi idee alguse sai?

Lelukarbi idee tekkis 2020. aastal, kui hakkasin otsima lahendust mänguasjade kuhjumise probleemile oma kodus. Märkasin, et lapsed kaotavad väga kiirelt huvi oma lelude vastu ning, et mänguasjade rohkus muutub väsitavaks – lapsevanemana tekivad mured lelude hoiustamise ja koristamisega seoses ning lastel on jällegi raske mängimisele keskenduda.

Tekkis mõte, et mänguasjade laenutamine võiks probleemi vähendada. Tollal ei olnud aga võimalust Tartus mänguasju laenutada, misttõttu hakkasin ise laenutusteenuse kontseptsiooni arendama.

Kunter, Lelukarbi asutaja

Lelukarbi väärtused

Millest me hoolime?

MUGAVUS

Laenutamine peaks olema sama lihtne kui ostmine. Oleme loonud mugava e-poe, kus saab maksta pangalingiga ja tellida tooteid pakiautomaati. ​

INFOPÕHISUS

Kogume, analüüsime ja jagame kasutuskogemuse andmeid, et õiged mänguasjad jõuaks õigete lasteni.

LOODUSSÄÄST

Üritame oma tootevalikus eelistada taastuvatest materjalidest (nt puidust) tooteid või siis selliseid, mis on väga pika elueaga.

KVALITEET

Jälgime tuntud kvaliteedistandardeid (CE, EN 71, FSC jt), et tagada laste ohutus ja jätkusuutlik tootmisprotsess. Iga lelu läbib ka taustakontrolli.

Kuidas Lelukarp sündis?

2021. aastaks oli mul paika loksunud idee subscription box tüüpi mänguasjade laenutusteenusest, kus laps saab iga kuu uue kastitäie eakohaseid mänguasju laenuks. Otsustasin ideega osaleda 2021. a Negavati roheideede konkursil. Kutsusin meeskonda Krõõt Saare, eripedagoogika üliõpilase, et lisaks lapsevanema kogemustele oleks meeskonnas ka akadeemilisemat tarkust.

Negavati konkursil arendasime mitu kuud Lelukarbi kontseptsiooni ja kuna lõpuks pääsesime lausa TOP 10 hulka, saime 1000 eurot arendusraha idee katsetamiseks. Koostasime kuuele testkliendile Üllatuskarbid ja meie rõõmuks jäid testkliendid saadud mänguasjadega väga-väga rahule. Lelukarp jäi napilt Negavati esikolmikust välja, kuid saime 500-eurose Põhjamaade Ministrite Nõukogu eriauhinna, mis andis innustust ideega edasi jätkata.

Lelukarp sai päriselt avatud alles 2022. a juulis, pärast ettevõtluskoolituse läbimist ja uue äriplaani koostamist. Nüüd ei ole fookus enam ainult Üllatuskarpidel, vaid pakume võimalust ka klientidel ise valida, mida nad täpselt laenutada tahavad.

Group photo

2021. aastal osales Lelukarp Negavati roheideede konkursil, kus pääses TOP 10 hulka. Foto: Kadri Erlenheim.

Video Lelukarbi algsest kontseptsioonist

Nüüdseks on Lelukarbi teenuste ring laienenud (pakume võimalust mänguasju ühe kaupa valida või valida erinevate kureeritud Teemakarpide seast), kuid videos promotud Üllatuskarpe on endiselt võimalik laenutada. Väike erinevus on veel see, et nüüd ei ole hinna mõttes vahet, kas Üllatuskarpi laenutades kirjeldad oma lapse huvisid või mitte. 

Hea põhjus mänguasjade laenutamiseks

Selles lühikeses promovideos tutvustan paari peamist põhjust, miks on mänguasju mõistlik laenutada ja muuseas näete ka mõnda toredat Lelukarbi mänguasja 🙂

Kes asja ajab?

Lelukarbi asutajast

Miks ma seda teen?

Minu haridustee ja isiklik huvi rohelisema eluviisi vastu on mulle selgeks teinud, et päriselt planeedi päästmiseks ei piisa ühe toote asendamisest veidi rohelisema vastu, vaid me peame leidma viise, kuidas hoopis teistmoodi elama ja tarbima hakata.

Osustasin ette võtta mänguasjaäri, sest kolme lapse isana puutun ma leludega igapäevaselt kokku ja mängimine on minu jaoks alati oluline olnud. Nooruses olin arvutimängur, ülikooli ajal oli mu peamiseks hobiks erinevate täiskasvanutele suunatud strateegiliste lauamängude mängimine ja nüüd mängin igapäevaselt oma lastega.

Pean lugu mänguasjadest, mis on lihtsad ja ilusad, kuid siiski hästi läbi mõeldud.

Mulle meeldib ka lugeda, mistõttu meil on kodus pidevalt uus virn raamatukogust laenatud lasteraamatuid. Olen seisukohal, et raamatuid ei peaks lastele lugema vaid õhtujutuks, vaid nii tihti kui võimalik. Lelukarbi lasteraamatute kategooriast leiate suurel hulgal mu lemmik lasteraamatuid. 

Kunter Tätte, PhD

Fotol on Kunter 2021. a Negavati roheideede konkursi finaalüritusel. Foto autor: Kadri Erlenheim.

Muud infot Kunterist

Nopped asjadest, mille üle olen uhke:

 • Töötan Eesti Ornitoloogiaühingus linnukaitsespetsialistina
 • Doktorikraad loomaökoloogias (Tartu Ülikool)
 • Bakalaureuse- ja magistrikraad ökoloogia ning elustiku kaitse erialal (Tartu Ülikool)
 • Kolm vahvat last vanuses 2, 5 ja 7 aastat
 • 11 aastat abielus
 • Mitmeid auhindu loodusfotokonkurssidel
 • Eesti Päevalehe arvamuskonkursi "Mis saab homme?" 2021. a võitja
 • Roheideede konkursi Negavatt 2021. a finalist

Linke

 • Minu loodusfotod
 • Minu isiklik YouTube'i kanal
 • Minu isiklik Instagram konto

Lelukarbi tuleviku visioonid

LAIENDADA TOOTEVALIKUT

Kunagi võiks Lelukarbi tootevalik olla sama suur nagu keskmises mänguasjapoes.

HAKATA TEGELEMA MÜÜGIGA

Kunagi tahaksime hakata ka müüma mänguasju. Eriti just selliseid, millest lapsed ei tüdine või mis ei sobi laenutamiseks.

SAADA TRENDISEADJAKS

Tahame muuta mänguasjade laenutamise populaarseks ning tutvustada kõige lahedamaid ja uuemaid mänguasju.